Thurø Bibliotek åbner dørene for en kreativ aften, hvor alle med interesse for håndarbejde kan mødes og dele deres projekter. Uanset om du er nybegynder eller erfaren, er du velkommen til at deltage i denne hyggelige sammenkomst.
Arrangementet finder sted mandag i ulige uger, og der er ingen tilmelding nødvendig. Du skal blot møde op og medbringe din egen kop, hvis du ønsker at nyde en kop te undervejs. Te kan købes for kun 2 kr.
En hyggelig aften i godt selskabHåndarbejdscaféen er en oplagt måde at mødes med andre, der deler din interesse for håndarbejde. Her kan du få inspiration, udveksle teknikker og måske endda lære noget nyt. Det er en skøn mulighed for at være kreativ i godt selskab.
Så tag dine projekter med og kom forbi til en aften fyldt med kreativitet og hyggeligt samvær på Thurø Bibliotek.
Praktiske informationer:
Datoer: Mandag den 23. februar 2026 og mandag den 9. marts 2026
Tidspunkt: Kl. 19.00
Sted: Thurø Bibliotek, Bergmannsvej 25, Thurø, 5700 Svendborg
Entré: Gratis, medbring 2 kr. til te
Målgruppe: Alle
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her