Håndarbejdscafé på Thurø Bibliotek: Kreativ hygge for alle

dato

Thurø Bibliotek inviterer til håndarbejdscafé mandage i ulige uger, hvor alle er velkomne til at deltage. Kom og vær med til en hyggelig aften med håndarbejde og socialt samvær. Husk at medbringe en kop og 2 kr. til te.

Thurø Bibliotek åbner dørene for alle håndarbejdsentusiaster, der ønsker at tilbringe en hyggelig aften i kreativt selskab. Håndarbejdscaféen finder sted mandage i ulige uger, og alle er velkomne til at deltage uden forudgående tilmelding.

Arrangementet er en oplagt mulighed for at møde andre med interesse for håndarbejde, uanset om du er nybegynder eller erfaren. Medbring dit igangværende projekt, eller start et nyt i de inspirerende omgivelser på biblioteket.

Praktisk information

For dem, der ønsker en varm kop te undervejs, opfordres det til at medbringe en kop og 2 kr. Det er en hyggelig detalje, der fuldender aftenen med lidt ekstra varme og hygge.

Detaljer om arrangementet:
Datoer: Mandag 20. oktober 2025 og mandag 3. november 2025
Tidspunkt: Kl. 19.00
Sted: Thurø Bibliotek, Bergmannsvej 25, Thurø, 5700 Svendborg
Entré: Gratis



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut