Børges Alle 10 og 5 andre boliger er kommet til salg denne uge i Svendborg - se boligerne her.

dato

6 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Svendborg. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.

Blandt de nyeste boligemner i Svendborg finder vi villaen på Børges Alle 10. Denne bolig tilbyder 187 kvadratmeter fordelt på 4 rum. Med en attraktiv grund på 1699 kvadratmeter, byder denne villa på masser af udendørs plads i det etablerede nabolag.

Til en pris på 9.975.000 kr., henvender denne villa sig til købere, der ønsker en rummelig bolig i smukke omgivelser med rigelig plads både indenfor og udenfor.

På Niels Hansens Vej 29 finder vi en anden stor villa, der er netop kommet på markedet. Villaen dækker hele 228 kvadratmeter igennem 6 rum. Med en pris på 7.975.000 kr., tilbyder denne bolig et luksuriøst liv for dem, der ønsker ekstra plads.

Selvom grunden er mindre med 820 kvadratmeter, kompenserer huset for dette med dets rummelige indre, som delas i en afslappet atmosfære i hyggelige omgivelser.

Se andre nye boliger på markedet herunder, du kan klikke dig ind på annoncerne, for at se flere oplysninger om boligerne, som gør det nemmere at sammenligne priser, størrelse og beliggenhed.

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.
Kilde: Boliga